• Óvodánk küldetése

•

Alapvető célunk az óvodások sokoldalú, élményekben gazdag, harmonikus fejlődésének elősegítése, személyiségük kibontakoztatása az életkori és egyéni sajátosságok figyelembevételével és az eltérő fejlődési ütem tiszteletben tartásával.

Óvodánkban pedagógiai tudatossággal biztosítjuk a gyermekek testi, lelki szükségleteinek kielégítését, egészséges életmódra szoktatását, értelmi, érzelmi nevelésüket, szocializációjukat. A gyermekek fejlődését differenciáltan, saját fejlődési ütemükhöz igazítva segítjük. A célunk az, hogy minden gyermek a saját lehetőségeihez képest fejlődjön és haladjon előre. Folyamatosan törekszünk az óvodánkba járó gyermekek minél alaposabb megismerésére, hiszen nevelni csak azt lehet eredményesen, akit ismerünk.

Óvodánkban a gyermekek fő tevékenysége a játék, melynek során a gyermekek egész személyisége megismerhető és tudatos, átgondolt, tapintatos, érzelemmel telített játékirányítás mellett az egész személyiségük fejleszthető.

Tudatosan átgondolt oktató-nevelő munkával fejlesztjük a gyermekek kulcskompetenciáit, mint a személyiségi, szociális, pszichomotoros, kognitív, kommunikációs, tanulási, információs, melyek egyformán fontosak a személyiség fejlődése szempontjából.

A fejlődés elősegítése érdekében kiegészítő aktivitások, úszás előkészítő tanfolyam, színházlátogatás, intézmények látogatása, kirándulások, túrák a természetbe, exkurziók, érdekköri tevékenységek, mint tánc, sport, ünnepek alkalmával közös ünnepségek a szülőkkel is.