- Csicsón jártunk
- A Túzok farmon jártunk
- Közlekedési pályán is voltunk
- Mentsük meg a Földet
- Az idősek köszöntése
- Kirándulás a természetbe
- Biztonságos közlekedésre nevelés
- Tüzoltók az oviban
- Rendőrségi bemutató
- Kirándulás az állatok világába
- Gyöngyszem óvoda - Kisbér
- Olimpia
- Tűzoltó leszek, vagy...?
- Furulyás Palkó
- Úsztunk egy egész hétig
- Kiszéztünk
- A könyvek birodalama
- Beiratkozási körút
- Iskola, iskola, ki a csoda jár oda?
- Süsü a sárkány
- Közlekedj okosan
Kiszéztünk
Kiszéztünk…
Az óvodában a nagyobb gyermekek segítségével készült el a báb. Közben beszélgettünk a Kiszézéshez kapcsolódó népszokásokról.
A Kisze a telet jelképezi. A Kisze-bábozás a virágvasárnaphoz kapcsolódó jellegzetes népszokás, az új élet kezdetét, a természet megújulását ünneplő és az új termés iránt érzett aggodalomból fakadó magyar népszokás. A menyecskének öltöztetett szalmabáb különböző magyarázatok szerint a telet, a böjtöt vagy a betegségeket személyesítette meg. A lányok énekszóval vitték végig a falun, majd a falu végére érve szétszedték, elégették, vagy vízbe dobták.
Mi is Kiszéztünk.
Kivittük a folyó partra a bábot, meggyújtottuk a Kisze ruháját és a folyóba hajítottuk, közben versikével űztük a telet, énekeltünk a tavasznak.
Egy régi néphagyománnyal ismertettük meg a gyermekeket, közben felhívtuk a figyelmüket a tűz és a folyóba esés veszélyeire is.
Egyik éppolyan fontos, mint a másik. Kell, hogy tudjanak magukra és egymásra vigyázni, hogy felismerjék és elkerüljék a veszélyeket és kell, hogy megismerjék őseink szokásait, melyek sok bölcsesség, tapasztalat árán jöttek létre.
A Kisze bábunkkal együtt reméljük, hogy a telet is messzire sodorta a vén Duna. Jöhet a tavasz, a várva-várt jó idő