• Közlekedési pályán is voltunk

Gyermekei(n)k biztonságáért

Biztonságos közlekedésre nevelés  a Gúta-i Tündérkert oviban

A Gúta-i Tündérkert kisovisai az idei tanév első hónapjában közlekedni tanultak, ismerkedtek a közlekedési eszközökkel, szabályokkal, közlekedési táblákkal és előírásokkal. Az alapismereteket a közlekedési eszközökről, azok fajtáiról a gyermekek az óvónéniktől hallották. Kibővítette ezt szeptember 25-én a Brünni téri oviban és 27-én az Erdő utcai kihelyezett osztályokban  a városi rendőr előadása, aki a közlekedési szabályokról, előírásokról, azok betartásának fontosságáról, az útjelző táblákról beszélt és arról, hogy mennyire fontos a saját és mások testi épsége miatt a  biztonságos közlekedés. Mindezen ismeretek birtokában 2012. október 8-án látogatást tetteünk a Vágsellye-i  gyermek közlekedési parkban, ahol kisbicikliken, rollereken és kisautókon közlekedve a gyakorlatban is alkalmazhatták ismereteiket a gyermekek. A szemafor villogó fényeit, a felfestett útburkolati jeleket és a közlekedési táblákat figyelve, egymás testi épségére ügyelve közlekedtek.

Az idei iskolaévben csatlakoztak hozzánk az Erdő utcai kihelyezett osztályból a gyermekek, akik legalább annyira élvezték ezt a kirándulást, mint a Brünni téri ovis társaik. Már az óvodából elindulva tudtuk, hogy csodás napnak nézünk elébe, amit megkoronázott az őszi ragyogó napsütés.

A gyakorlati rész végére minden gyermek megtanulta, miért fontos, hogy az út jobb oldalán közlekedjen, hogy a  kereszteződésben körül kell nézni, hogy mit jelentenek a szemafor fényjelei  és hogy a körforgalomban mindig jobbra indujon el.

Minden gyermek a hétköznapokon is  valamilyen módon résztvevője a közlekedésnek, van aki csak mint utas, vagy gyalogos. Fontosnak tartjuk, felkészíteni őket életük azon időszakára, amikor ők is felülnek majd a karácsonyra, vagy szülinapra kapott kisbiciklijükre és aktív részesei lesznek városunk forgalmának. Tesszük ezt az ő és a közlekedés minden résztvevője testi épségének érdekében.

A gyakorlatban szerzett tapasztalat mindig maradandóbb.

Magyarics Szépe Ildikó, óvónő