• Új lehetőségek

• Állandó fejlődés, információ-áradat.....

Ezek a tényező kezdik a leginkább befolyásolni mindennapjainkat. egyre inkább szükségessé, nélkülözhetetlenné válik az információs technikák, vagyis a számítógép és tartozékainak, kapcsolódási lehetőségeinek ismerete, használata.

Gyermekeink számára ezek a technikai eszközök természetes velejárói  életünknek. Nagyon gyorsan elsajátítják kezelésüknek a technikáját, az általuk nyújtotta lehetőségeket.

Óvodánk a módszertani központ által két számítógépet, s persze használatukhoz szükséges tartozékokat kapott. sikerült a gyermekek számáramagyar nyelvű oktatóprogramokat is bebiztosítanunk.

Óvodánk két nagycsoportjában már a gyerekek elkezdtek ismerkedni a számítógép kezelésének technikájával, valamint az egyes oktatóprogramok nyújtotta lehetőségekkel.

Az egyik csoportban az óvónéni készített fényképalbumot az Antarktiszról. Azok, akik számára a számítógép nem volt ismeretlen  bátran vállalták a képek lapozását az egér segítségével. Ezen felbátorodva később már önállóan nézegetve, megbeszélve a látottakat tanultak egymástól, szereztek új információkat szinte játszva.

A másik csoportban a rajzolóprogram segítségével gyakorolták az egérhasználatot, próbálgathatták ügyességüket, kreativitásukat.

Ezzel azonban nem elégszünk meg, vannak még feladataink, lehetőségeink, melyeket szeretnénk kihasználni, felfedezni.

Közben arról sem feledkezünk meg, hogy rámutassunk a gyerekeknek a számítógép veszélyeire, természetesen számukra érthető módon.