• Kampaň 2013 - Odstráň obezitu

• Kampaň 2013 „ Odstráň obezitu

Naša materská škola spolu s Šj sa  zapojila do kampane „ odstráň obezitu“ a súčasne svojou aktivitou podporila aj Svetový deň výživy.

V dňoch 14 až 16 októbra prebiehali v našej MŠ športové dni.

Každá trieda organizovala pohybové aktivity v rámci vzdelávacieho procesu.

V prvé dva dni športové aktivity prebiehali na čerstvom vzduchu .

Boli pripravené dráhy na bicyklovanie, súťaženie s kolobežkou, beh a beh s prekážkou.

Tretí deň bolo nevyhovujúce počasie a preto deti pohybové aktivity vykonávali v triedach.

Do pohybových aktivít sa zapojilo 80 detí MŠ.

Počas vzdelávacieho procesu deti spoznávali všetky druhy jesennej úrody.

Podľa učiva rozdeľovali plody na ovocie a zeleninu. Potom ich rozoznávali podľa hmatu, vône a nakoniec podľa chuti.

Školská jedáleň pripravila pre deti k Svetovému dňu výživy  výzdobu a výstavu zdraviu prospešných potravín .

MŠ  je zapojená do - mliečneho programu „ školská mliečna liga“

- do prog. Bondulelle   „ Škola plná zdravia“

- Európsky program podpory konzumácie ovocia a zeleniny

Počas výstavy bola pripravená  ochutnávka ovocia a zeleniny.

V Šj sa počas celého školského roka podáva denne čerstvé ovocie a pripravujú sa čerstvé šaláty k jedlám . Pravidelne sa podávajú mliečne výrobky a mlieko.

Naše školské zariadenie počas celého školského roka  pripravuje rôzne športové a pohybové aktivity na čerstvom vzduchu a pevne veríme, že zo súčasných detí vyrastie zdravá a pohyblivá mládež.

S pozdravom  kolektív  zamestnancov MŠ