• Beiratkozási körút

Bemutatkozott a mi óvodánk is.

Képek segítségével próbáltunk betekintést nyújtani az érdeklődők számára az óvoda programjába, életébe.

Felsorakoztattuk a gyermekek munkáit, az érdekkörök és az egész éven át zajló programjaink által nyújtott lehetőségeket- képek segítségével, melyek még gazdagabbá teszik az ide járó gyermekek mindennapjait.

Nagycsoportosaink mesedramatizációval szórakoztatták a megjelent érdeklődőket.

A jól megédemelt jutalom mindenkit a körteremben várt. Ugrálóvár, kézművesfoglalkozás a gyerekek számára, a szülők pedig megismerkedhettek városunk oktatási intézményei által nyújtott lehetőségekkel. Ezután már csak a döntés maradt hátra a bizonytalankodók számára. Dönteni arról, melyik óvoda, illetve iskola biztosítja leginkább számukra és persze gyermekük számára a legmegfelelőbb oktatást, nevelést, valamint egyéb lehetőségeket.

A beiratkozási körút fő célja az anyanyelven való oktatás pozitívumainak a hangsúlyozása volt. Ennek az oktatási folyamatnak az első lépcsőfoka intézményi szinten az óvoda. Az óvodai oktató-nevelő folyamat során a gyermekek személyisége az ismeretek gyarapodásának, valamint a készségek, képességek elsajátításának segítségével formálódik. Ezek az ismeretek, képességek, készségek teszik majd lehetővé az iskolábalépés után a további művelődést, tanulási folyamatot. Az iskolai tanulást nagyban befolyásoja a gondolkodási folyamatok fejlettsége. Ezeket a gondolkodási folyamatokat a leghatékonyabban az anyanyelven lehet fejleszteni, hiszen mindenki az anyanyelvén gondolkodik és persze álmodik.

Bízunk abban, hogy egyre többen ismerik fel az anyanyelven történő oktatás fontosságát, s gyermekük számára ezáltal alapozzák meg az egész életen át  tartó tanulás lehetőségét.