• Gyereknap egész héten

Gyermeknap egész héten a Tündérkertben

Gútán a Tündérkert óvoda 7 osztályában ismét egész héten Gyereknap volt.

Gazdag programot szerveztünk az óvoda pedagógusai és a szülői szövetség közösen. Pályázatokat készítettünk Gúta város önkormányzata és a Pázmány Péter Alapítvány felé is. A sikeres pályázatoknak köszönhetően kisseb anyagi teher hárult a szülőkre, családokra.

Hétfőn bemelegítés képen a Kitti fagyizónak köszönhetően minden gyermek fagyizott. Kedden a nagyobbak Komáromban a Holdas lovardában ismerkedtek a lovaglással, s magával a lovacskával. Íjjászkodhattak, trambulinban ugráltak, fociztak, míg a kissebek, akiket még nem nagyon lehet utaztatni, az óvoda körül kerültek lovaskocsival, jobban mondva pónis kocsival Samek Józsi bácsival. A bátrabbak ráülhettek a pónikra is. A déli pihenő után a kultúrház előtti téren a Kicsi hang verséneklő zenekar adott koncertet az óvodásoknak és minden arra járó gyermeknek és szüleiknek. Már a koncert alatt is, de főleg utána a Gútai Magyartannyelvű Magán Szakközépiskola diákjai festették ki a gyermekek arcát. De a mozgás sem maradhatott el, Viola Miklós doktorúr egy ugrálóvárral örvendeztette meg a kicsiket.

Minden ovis kapott üdítőt és kekszet a Tesco üzletláncnak köszönhetően, és minden arrajárót megajándékoztak sajátkészítésű tündérvirággal az ügyeskezű óvónők.

Szerdán délután a szülőket hívtuk egy közös sportdélutánra, ahol egyűtt avattuk fel az udvari játszóteret, majd egyűtt mozogtak, teljesítettek egy akadálypályát gyermekeikkel. Minden gyermeket éremmel jutalmaztunk, és a szülői szövetség fincsi sütivel ajándékozta meg őket. Míg a gyerekek sütiztek, addig a szülők megkóstolhatták milyen kenőket fogyasztanak gyermekeik tízóraira és uzsonnára az oviban. A szülők többségének biztos ízlet, mert pillanatok alatt elfogytak a falatkák. Hogy egészségünkre odafigyeljünk táplálkozás közben is kiosztottuk az almát amit szintén a Tesco üzletlánctól kaptunk. Az egyre gyülekező felhők ellenére mindenki bekapcsolódott a programba.

Csütörtökön reggel ismét útrakeltünk Komáromba, de most a Dunamenti Múzeumba látogattunk. Sikerült egy olyan tárlatot megnézni a gyerekekkel, ami talán nem csak a kicsiknek, de még a felnőttek számára is érdekes. Szafari, vagyis Afrika állatvilága, bemutatva az életkörnyezetüket is. Az életnagyságú állatokat a gyerekek szájtátva nézték, rácsodálkozva óriási méretükre. Viziló, orrszarvú, oroszlán, kafferbivaly, antilop és krokodil, amik talán ismertek a természetfilmekből mindenkinek. A másik kiállítás a tenger világát mutatta be. Kagylók rákok, tengericsillag, korallok, igazgyönyök. Na ezek is ámulatba ejtették a kicsiket.

Míg az egyik csoport nézelődött a múzeumban, a másik csoport megnézte, körbesétálta Komárom nevezetességeit, Klapka tér, Európa udvar, na és persze fagyiztunk is egyet. Mikor máskor halmoznánk el gyermekeinket mindenféle jóval, ha nem gyermeknap alkalmából.

Ez idő alatt a kihelyezett osztályok gyermekei egy interaktív meseelőadáson vettek részt Szélike királykisasszony címmel. A Brünni téren ezt a mesét a gyerekek pénteken játszhatták közösen Balázs Emesével.

Ezek a programok az egész hét folyamán nem csak szórakozást, de az ismeretszerzést, új készségek kialakítását, a gyermekek fejlesztését is segítették. Reméljük kellemes élményeket szereztek, s emlékezni fognak ezekre a napokra.

Köszönet minden támogatónknak, és persze kolléganőimnek és az óvoda minden alkalmazottjának, hisz ők időt fáradságot nem kímélve álltak helyt minden nap.

Tóth Szilvia

Az óvoda igazgatónője