• Új év - új esztendő

Új év – új esztendő a Tündérkertben

A karácsonyi ünnepek után, a farsang időszakában az óvodánkon is a hagyományokat felidézve kezdtük az új évet.

Már második éven szerveztünk beiratkozási programot az óvodába készülő gyermekek és szüleik számára. Január 20-án vendégül láttunk minden érdeklődőt. Lehetőséget adtunk betekinteni az óvodánkon folyó oktató-nevelő munkába, megismerkedhettek az óvoda programjával, a gyermekek számára nyújtott lehetőségekkel. Az ismerkedés játékos formában zajlott, ahol bemutatkoztak az egyes osztályok, érdekkörök, bevonva a kis apróságokat is. A szülők kötetlen formában tájékozódhattak, érdeklődhettek, ismerkedhettek az óvodai nevelés lényegével, fontosságával, az óvoda pedagógusaival. Beiratkozási programunk megszervezésével a  fiatal családoknak próbáltunk segíteni abban, hogy a számukra és gyermekük számára a legmegfelelőbb  óvodai intézmény mellett döntsenek

Február folyamán zajlanak az egész város területén az óvodai beiratkozások, melynek során bízunk abban, hogy minden érdeklődő igényét ki tudjuk elégíteni.

Február 9-én vendégül láttuk óvodánkon Mács Katalin óvoda- és néptáncpedagógust, aki Az aranyszőrű bárány című mesét népzenei aláfestéssel és néptánc elemek segítségével tette minden gyermek számára  örömtelivé, színessé és élvezetesebbé, bevonva őket a mese előadásába.

Február második hete a karnevál jegyében zajlott. Minden osztályban elkezdődtek az előkészületek. A farsang sokszínűségét kihasználva a gyerekekkel közösen díszítettünk, álarcokat  készítettünk és izgatottan vártuk a farsangi bál délutánját. A készülődésbe bekapcsolódtak a szülők is, hisz gyermekeiknek jelmezt készítettek, valamint a délutáni bulizáshoz biztosították a farsangi finomságokat. A vidám hangulathoz hozzájárultak a mókás játékok, vetélkedők és a tánc.

Minden programunk megvalósításában nagy segítséget jelent számunkra a szülők támogatása, segítsége és pozitív hozzáállása.

A Gútai Brünni téri Óvoda kollektívája