• A Túzok farmon jártunk

• Környezetvédelmi kiránduláson vettek részt a „Tündérkert” ovisai

Mindent, ami körülvesz minket azt környezetnek nevezzük, és ezt már a gyerekek óvodás korban megtanulják. Fontos szem előtt tartanunk, hogy a környezetünk hat miránk, és mi is hatunk a környezetünkre. A környezet tisztasága nagyon fontos az egészséges élethez, hogy tiszta levegőt lélegezzünk, és tiszta vizet igyunk.

Minden embernek fontosnak kéne lenni, hogy megvédje a környezetét, hogy gyermekeik és unokáik is legalább olyan környezetben tudjanak élni, mint szüleik.

E szempontokat figyelembe véve kirándulást tettünk a gútai Tündérkert óvoda óvodásaival október 26.-án a nemesócsai Enviromentális oktatóközpontba, ahol Béres Katalin mérnöknő játékos formában magyarázta el az óvodásoknak a természetvédelemről szükséges tudnivalókat. Óvodánk erdő utcai kihelyezett osztályai is részt vettek a kiránduláson. Béres Katalin mérnöknő végig vezetett bennünket a rezervátumon, és megismertette a gyerekekkel az ott élő állatokat: lovakat, kecskét, szamarat, üregi nyulakat, karvalyt, de a már sajnos kihalt fajról, a túzokról is hallottak a gyerekek érdekes információkat.  Az ismeretterjesztő program végén a gyerekeknek alkalmuk volt átmenni az erdő egy kis részén, majd szabadon játszhattak a kellemes időben és csendes környezetben.

Kellemesen elfáradva, élményekkel gazdagon térhettünk vissza az óvodánkba.

Mgr. Riflik Forró Anita

óvónő