• Süsü a sárkány

• A Komárom-i Jókai színházban voltunk

Óvodásaink, a gútai brünni téri magyar tannyelvű Tündérkert-i ovisok 2009. november 12-én ünneplőbe öltözve, izgatottan várták az autóbusz érkezését, hogy mihamarabb indulhassunk a Komárom-i Jókai színházba.

A híres egyfejű sárkány, Süsü történetét nézthettük meg. Már a előadás címe is izgalommal töltött el mindenkit, hiszen Süsü minden gyermek kedves ismerőse. A majd kétórás előadás gyermeknek, felnőttnek röpke pillanatnak tűnt. A nézőtéren a gyermekek élvezettel nézték, hallgatták az előadást, együtt izgultak, drukkoltak Süsünek, királyfinak egyaránt. A nézőtér apraja-nagyja egyhangon kántálta a Süsünek betanított illemszabályokat, együtt énekeltük a Süsü- dalt, Bergendi szerzeményét. Elérzékenyülve néztük, hogy a nagy melák Süsü hogyan kergeti a pillangót, milyen szeretet és barátság lakozik a sárkányos külső mögött.

Fergeteges előadás volt, színészekkel, bábokkal, énekkel, zenével és tánccal. Élményekben gazdag délelőttöt töltöttünk el ismét a színházban, és ezekért az élményekért, a kultúráért, felhőtlen szórakozásért megyünk minden alkalommal.

Az autóbuszon hazafelé a gyermekek a hosszú előadás után elpilledtek ugyan, de az óvodai finom ebéd elfogyasztása után a délutáni pihenő helyett sokuk inkább az előadásról beszélgetett. Az egész nap „Süsüs“ hangulatban telt.

A gyermekek a színházat felhőtlenül élvezték, mindamellett a nap folyamán spontán sok mindent tanultak a színházi viselkedésről, az oda illő öltözködésről, az autóbuszon való helyes viselkedésről, biztonságról, toleranciáról, önmegtartóztatásról.

Óvodánk gyermekei részére már sokadik iskolai évben váltunk bérletet a Komárom-i Jókai színházba. A szülők segítségével és támogatásával tudjuk megvalósítani évről évre ezt a kultúr-akciót. Igyekszünk megszerettetni, megismertetni a gyermekekkel a kultúrának e műfaját, kialakítani bennük az igényt a kultúrára, a kultúráltságra.

Köszönjük a Jókai színház társulatának a csodás élményt.

Magyarics Szépe Ildikó, óvónő,