• Biztonságos közlekedésre nevelés

Óvodánkban, a Gúta-i Brünni téri Tündérkert oviban már hagyománnyá vált, hogy évente  meglátogatjuk a Galántai közlekedési parkot, ahol a gyermekek kisbiciklivel és rollerrel gyakorlatban is részt vesznek egy szimulált forgalomban. Igazi körforgalom, zebrák, vasúti átjáró várja itt a kis közlekedőket. A gyermekek a szemafor villogó fényeit, a felfestett útburkolati jeleket és a közlekedési táblákat figyelve, egymás testi épségére ügyelve közlekednek. Egy  általuk kialakított forgalom „igazi” résztvevői.

Így történt ez 2011. szeptember 29-én is. Már az óvodából elindulva tudtuk, hogy csodás napnak nézünk elébe, amit megkoronázott az őszi ragyogó napsütés. A 45 gyermek az óvónők és lektorok vezetésével kis csapatokban járták a közlekedési park útjait, megnevezve minden egyes jelzőtáblát és aktuális betartandó szabályt. A gyakorlati rész végére minden gyermek megtanulta, miért  fontos, hogy az út jobb oldalán közlekedjen, hogy a  kereszteződésben körül kell nézni, hogy mit jelentenek a szemafor fényjelei  és hogy a körforgalomban mindig jobbra indujon el.

A szeptemberi hónap második fele az óvodánkban a közlekedésről szólt. Megismerkedtünk a járművekkel, azok fajtáival, valamint a gyermekek számára fontos, a gyalogosokra és biciklisekre vonatkozó néhány közlekedési szabállyal. E  témakörnek a  méltó befejezése volt a közlekedési parkban tett látogatás.

Minden gyermek valamilyen módon résztvevője a közlekedésnek, van aki csak mint utas, vagy gyalogos. Fontosnak tartjuk őket felkészíteni életük azon időszakára, amikor ők is felülnek majd a karácsonyra, vagy szülinapra kapott kisbiciklijükre és aktív részesei lesznek városunk forgalmának.

A gyakorlatban szerzett tapasztalat mindig maradandóbb.

Reméljük, jövőre is lesz lehetőségünk megszervezni ezt a kirándulást.

Magyarics Szépe Ildikó, óvónő