• Gyöngyszem óvoda - Kisbér

Látogatás a Kisbéri Gyöngyszem Óvodában

Kisbér a Bakony hegység lábainál elterülő, öt és félezres lélekszámú kisváros  egy évtizedes  barátságot ápol városunkkal. Számtalan közös kulturális,-és sportrendezvény követte egymást a tíz éves kapcsolat során.

Április 21-én reggel öten indultunk el óvodánk képviseletében , hogy viszontlátogatást tegyünk Gúta testvérvárosának óvodájában. A kisbéri óvónőket 2O1O őszén fogadtuk intézményünkben.

Az óvoda több mint száz éves múltra tekint vissza. A Gyöngyszem Óvoda nevet 1998-ban vette fel, a kilencvenedik évi megalakulásának tiszteletére.

Megérkezésünkkor Csőréné Ladányi Edit igazgatónő fogadott minket. Rövid pihenő után az óvónők kíséretében végigjártuk az intézmény termeit és udvarát. Bepillantást nyerhettünk a hat osztályban folyó munkába, megcsodálhattuk az óvoda és udvarának gazdag felszereltségét.

A kisbéri óvoda igazán festői környezetben helyezkedik el. Pár percnyi gyaloglásra tőle egy gyönyörű halastó található és nagyon közel helyezkednek el a város fénykorát idéző épületek mint a klasszicista stílusban épült Batthyány család kastélya vagy a Ferenc József császár alapította lótenyésztés nyomait őrző épületegyüttesek a királyi lovardával.

Városnéző körutunkról visszatérve nagy nyüzsgés közepébe csöppentünk: az óvoda apraja-nagyja a Szent György napi rendezvényre készült. Rendezgették a díszleteket az óvónénik mese előadásához, asztalokat hordtak a kirakodó vásárhoz, kislányok virágos szoknyában,habos blúzban, hajukban szalaggal sejtették, hogy nem marad el a gyermeki lelket építő és szépítő néptánc sem.

Nagyon kellemesen telt el a napunk. Élményekkel gazdagon indultunk haza. A búcsúzáskor megfogadtuk, hogy gyakrabban látogatunk majd el egymáshoz tapasztalatcserére.

Lejegyezte:  Mgr. Horváth Edit, óvónő